Plugins - Code Snippets - Stable (latest release) - en to be_BY translation catalogue (169 entries)

en:  for &#8220;%s&#8221;
be_BY: па запыту &#8220;%s&#8221;

en:  in tag &#8220;%s&#8221;
be_BY: у пазнацы &#8220;%s&#8221;

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
be_BY: "Адмена", каб спыніць, 'OK' для выдалення.

en: (Maximum size: 8MB)
be_BY: (Максімальны памер: 8MB)

en: 1. Log in to that site as an administrator.
be_BY: 1. Увайдзіце на сайт як адміністратар.

en: 2. Install the Code Snippets plugin using the directions provided at the above link.
be_BY: 2. Усталюйце убудову Code Snippets, выконваючы загады па спасылцы вышэй.

en: 3. Go to 'Tools: Import' in the WordPress admin panel.
be_BY: 3. Перайдзіце ў 'Інструменты: Імпарт' у кансолі WordPress.

en: 4. Click on the "Code Snippets" importer in the list
be_BY: 4. Націсніце на імпарт "Code Snippets" у спісе

en: 5. Upload this file using the form provided on that page.
be_BY: 5. Загрузіце гэты файл праз форму на той старонцы.

en: 6. Code Snippets will then import all of the snippets and associated information contained in this file into your site.
be_BY: 6. Code Snippets імпартуе з гэтага файла на сайт усё сніпеты і спадарожную інфармацыю.

en: 7. You will then have to visit the 'Snippets: All Snippets' admin menu and activate desired snippets.
be_BY: 7. Затым вам трэба наведаць меню 'Сніпеты: Усе сніпеты' і актываваць патрэбныя сніпеты.

en: <strong>Have feedback on Code Snippets?</strong> Please take the time to answer a short survey on how you use this plugin and what you'd like to see changed or added in the future.
be_BY: <Strong> У вас ёсць заўвагі па працы Code Snippets?</strong> Тады калі ласка запоўніце анкету на сайце ўбудовы.

en: <strong>Warning:</strong> Safe mode is active and snippets will not execute! Remove the <code>CODE_SNIPPETS_SAFE_MODE</code> constant from <code>wp-config.php</code> to turn off safe mode. <a href="https://github.com/sheabunge/code-snippets/wiki/Safe-Mode" target="_blank">Help</a>
be_BY: <Strong> Увага:</strong> уключаны бяспечны рэжым, і сніпеты не будуць выконваюцца! Выдаліце канстанту <code>CODE_SNIPPETS_SAFE_MODE</code> з файла <code>wp-config.php</code>, каб выключыць бяспечны рэжым. <a href="https://github.com/sheabunge/code-snippets/wiki/Safe-Mode" target="_blank"> Дапамога </a>

en: About
be_BY: Аб убудове

en: About Plugin
be_BY: Аб убудове

en: Activate
be_BY: Актываваць

en: Activate by Default
be_BY: Уключаць па змаўчанні

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Актыўны <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Актыўыя <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Актыўыя <span class="count">(%s)</span>

en: Add New Snippet
be_BY: Дадаць новы сніпет

en: Adding Snippets
be_BY: Даданне сніпетов

en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Усе <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Усе <span class="count">(%s)</span>

en: Allow this snippet to be activated on individual sites on the network
be_BY: Дазволіць запуск гэтага сніпета на асобных сайтах у сетцы

en: An easy, clean and simple way to add code snippets to your site. No need to edit to your theme's functions.php file again!
be_BY: Просты і зразумелы спосаб дадаць спіппет кода на ваш сайт без неабходнасці рэдагаваць файл тэмы functions.php.

en: An error occurred when processing the import file.
be_BY: Адбылася памылка пры імпартаванні сніпета.

en: An error occurred when saving the snippet.
be_BY: Адбылася памылка пры захаванні сніпета.

en: Auto Close Brackets
be_BY: Аўтаматычна зачыняць дужкі

en: Auto-close brackets and quotes when typed.
be_BY: Аўтаматычна зачыняць дужкі і двукоссе пры наборы

en: Be sure to check your snippets for errors before you activate them, as a faulty snippet could bring your whole blog down. If your site starts doing strange things, deactivate all your snippets and activate them one at a time.
be_BY: Перш чым актываваць сніпеты, пераканайцеся, што яны не ўтрымліваюць памылак. Некарэктныя сніпеты могуць пакласці вам сайт! Калі ваш сайт пачынае паводзіць сябе дзіўна, адключыце ўсе сніпеты і ўключайце іх па адным.

en: Choose a Code Snippets (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
be_BY: Выберыце файл экспарту (.xml), а затым націсніце "Загрузіць файл і імпартаваць".

en: Choose a file from your computer:
be_BY: Выберыце файл на вашым кампутары:

en: Clear Filters
be_BY: Ачысціць фільтры

en: Clear List
be_BY: Ачысціць спіс

en: Code
be_BY: Код

en: Code Editor
be_BY: Рэдактар кода

en: Deactivate
be_BY: Дэактываваць

en: Delete
be_BY: Выдаліць

en: Description
be_BY: Апісанне

en: Description Editor
be_BY: Рэдактар апісання

en: Disable shortcode syntax highlighter
be_BY: Адключыць падсвятленне сінтаксісу шорткода

en: Disable the syntax highlighting for the [code_snippet] shortcode on the front-end
be_BY: Адключыць падсвятленне сінтаксісу для шорткода [code_snippet] на публічнай часткі сайта

en: Dismiss
be_BY: Зачыніць

en: Don't Panic
be_BY: Без панікі

en: Donate
be_BY: Ахвяраванні

en: Edit
be_BY: Змяніць

en: Edit Snippet
be_BY: Рэдагаванне сніпета

en: Editor Preview
be_BY: Папярэдні прагляд у рэдактары

en: Enable Scope Selector
be_BY: Уключыць селектар вобласці

en: Enable Snippet Descriptions
be_BY: Ўключыць апісання сніппетаў

en: Enable Snippet Tags
be_BY: Уключыць пазнакі сніппетаў

en: Enable all features of the visual editor
be_BY: Уключыць усе функцыі візуальнага рэдактара

en: Enable the add media buttons
be_BY: Уключыць кнопкі дадання мэдыяфайла

en: Enable the scope selector when editing a snippet
be_BY: Уключыць селектар вобласці прымянення пры рэдагаванні сниппета

en: Enter a list of tags; separated by commas
be_BY: Калі ласка, увядзіце пазнакі праз коску

en: Enter title here
be_BY: Калі ласка, увядзіце загаловак тут

en: Even if you're sure that you don't want to use Code Snippets ever again on this WordPress installation, you may want to use the export feature to back up your snippets.
be_BY: Нават калі вы ўпэўнены, што ніколі больш не будзеце выкарыстоўваць дадзены плягін на гэтым сайце, на ўсялякі выпадак зрабіце экспарт ўсіх сніпетаў.

en: Export
be_BY: Экспарт

en: Export to PHP
be_BY: Экспарт у PHP

en: Exporting
be_BY: Экспарт

en: Filter
be_BY: Фільтр

en: Finding Snippets
be_BY: Пошук сніпетов

en: For more information:
be_BY: Дадатковая інфармацыя:

en: General
be_BY: Асноўныя

en: Here are some links to websites which host a large number of snippets that you can add to your site:
be_BY: Вось некалькі спасылак на сайты, на якіх размешчана вялікая колькасць снiппетаў, якія вы можаце дадаць на свой сайт:

en: Highlight Selection Matches
be_BY: Выдзяляць супадзення

en: Highlight all instances of a currently selected word.
be_BY: Выдзяляць усе ўваходжанні абранага слова

en: How many spaces a block should be indented.
be_BY: На колькі прабелаў зрушваць блок

en: Howdy! Upload your Code Snippets export file and we&#8217;ll import the snippets to this site.
be_BY: Прывітанне! Загрузіце файл экспарту, каб імпартаваць сніппеты на гэты сайт.

en: If something goes wrong with a snippet and you can't use WordPress, you can cause all snippets to stop executing by adding <code>define('CODE_SNIPPETS_SAFE_MODE', true);</code> to your <code>wp-config.php</code> file. After you have deactivated the offending snippet, you can turn off safe mode by removing this line or replacing <strong>true</strong> with <strong>false</strong>.
be_BY: На выпадак любых праблем са сніпетам, якія прыводзяць да збою WordPress, можна адключыць усе сніпеты, дадаўшы радок  <code>define('CODE_SNIPPETS_SAFE_MODE', true);</code> у ваш файл канфігурацыі <code>wp-config.php</code>. Адключыўшы вінаваты сніпет, можна адключыць бяспечны рэжым, выдаліўшы паказаную радок або памяняўшы <strong>true</strong> with <strong>false</strong>..

en: If you prefer, you can close this page and discard the changes you just made. No changes will be made to this site.
be_BY: Калі вы хочаце, вы можаце зачыніць гэтую старонку і адмовіцца ад унесеных змяненняў. Ніякіх зменаў не будзе зроблена на гэтым сайце.

en: Import Snippets
be_BY: Імпартаванне сніпетов

en: Import snippets from a code snippets export file
be_BY: Імпартаваць сніпеты з файла экспарту плагіна "Code Snippets".

en: Importing
be_BY: Імпарт

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Неактыўны  <span class="count">(%s)</span>
be_BY[1]: Неактыўныя <span class="count">(%s)</span>
be_BY[2]: Неактыўныя <span class="count">(%s)</span>

en: Indent Unit
be_BY: Крок зруху

en: Indent With Tabs
be_BY: Зрушваць табулятарамі

en: Line Numbers
be_BY: Нумары радкоў

en: Make the 'Save and Activate' button the default action when saving a snippet.
be_BY: Зрабіць кнопку 'Захаваць і актываваць' дзеяннем па змаўчанні пры захаванні сніппета

en: Manage your existing snippets
be_BY: Кіраванне наяўнымі сніпетамі

en: Media Buttons
be_BY: Кнопкі медыя

en: More places to find snippets, as well as a selection of example snippets, can be found in the <a href="https://github.com/sheabunge/code-snippets/wiki/Finding-snippets">plugin documentation</a>
be_BY: Месцы, дзе можна знайсці сніпеты, а таксама выбраныя прыклады, знаходзяцца на <a href="https://github.com/sheabunge/code-snippets/wiki/Finding-snippets"> старонцы ўбудовы </a>

en: Name
be_BY: Назва

en: Network Activate
be_BY: Актываваць ў сетцы

en: Network Active
be_BY: Актываваны для сеткі

en: Network Deactivate
be_BY: Дэактываваць ў сеткі

en: Network Only
be_BY: Толькі для сеткі

en: Only run in administration area
be_BY: Запускаць толькі ў адміністрацыйнай часткі сайта

en: Only run on site front-end
be_BY: Запускаць толькі на публічнай часткі сайта

en: Overview
be_BY: Агляд

en: Perhaps you would like to add a new one?
be_BY: Магчыма, вы хацелі б дадаць новы?

en: Please be sure to check that your snippet is valid PHP code and will not produce errors before adding it through this page. While doing so will not become active straight away, it will help to minimise the chance of a faulty snippet becoming active on your site.
be_BY: Калі ласка, перад даданне сніпета пераканайцеся ў тым, што ён з'яўляецца карэктным PHP кодам, і не прывядзе да збояў. Хоць дадаваны сніпет адразу не актывізуецца, гэта дапаможа скараціць верагоднасць ўключэння няспраўнага сніпета ў будучыні.

en: Please use the back button in your browser to return to the previous page and try to fix the code error.
be_BY: Калі ласка, скарыстайцеся кнопкай таму ў вашым браўзэры, каб вярнуцца на папярэднюю старонку і паспрабаваць выправіць памылку ў кодзе.

en: Plugin Website
be_BY: Сайт ўбудовы

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
be_BY[0]: Нядаўна актыўны <span class = "count"> (% s) </ span>
be_BY[1]: Нядаўна актыўныя <span class = "count"> (% s) </ span>
be_BY[2]: Нядаўна актыўныя <span class = "count"> (% s) </ span>

en: Row Height
be_BY: Вышыня ў радках

en: Run snippet everywhere
be_BY: Запускаць сніпет ўсюды

en: Safe Mode
be_BY: Бяспечны рэжым

en: Save Changes and Activate
be_BY: Захаваць змены і актываваць

en: Save Changes and Deactivate
be_BY: Захаваць змены і дэактываваць

en: Scope
be_BY: Аб'ём і змест

en: Search Installed Snippets
be_BY: Шукаць устаноўленыя сніппеты

en: Search results
be_BY: Вынікі пошуку

en: Selected snippets <strong>activated</strong>.
be_BY: Выбраныя сніпеты <strong> актываваныя</strong>.

en: Selected snippets <strong>deactivated</strong>.
be_BY: Выбраныя сніпеты <strong> дэактываваныя</strong>.

en: Selected snippets <strong>deleted</strong>.
be_BY: Выбраныя сніпеты <strong> выдаленыя</strong>.

en: Settings
be_BY: Налады

en: Settings saved.
be_BY: Налады захаваныя.

en: Shared on Network
be_BY: Агульны для сеткі

en: Sharing
be_BY: Дзяліцца

en: Show Network Snippets
be_BY: Адлюстроўваць сеткавыя сниіппеты

en: Show all tags
be_BY: Паказаць усе пазнакі

en: Show line numbers to the left of the editor.
be_BY: Паказваць нумары радкоў у рэдактары злева

en: Show network-wide snippets in the snippets table on subsites
be_BY: Паказваць сеткавыя сніппеты ў табліцы сніпетаў на падсайтах

en: Show snippet descriptions on admin pages
be_BY: Паказваць апісання сніппетаў на старонках адмін-панэлі

en: Show snippet tags on admin pages
be_BY: Паказваць пазнакі сніппетаў на старонках адмін-панэлі

en: Snippet <strong>activated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> актываваны</strong>.

en: Snippet <strong>added</strong> and <strong>activated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> дададзены </strong> і <strong> актываваны </strong>.

en: Snippet <strong>added</strong>.
be_BY: Сніпет <strong>дададзены</strong>.

en: Snippet <strong>deactivated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> дэактываваны </ strong>.

en: Snippet <strong>deleted</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> выдалены</strong>.

en: Snippet <strong>updated</strong> and <strong>activated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> абноўлены</strong> і <strong> актываваны </strong>.

en: Snippet <strong>updated</strong> and <strong>deactivated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> абноўлены </strong> і <strong> дэактываваны</strong>.

en: Snippet <strong>updated</strong>.
be_BY: Сніпет <strong> абноўлены</strong>.

en: Snippets
be_BY: Сніпеты

en: Snippets Settings
be_BY: Налады сніпетаў

en: Snippets are similar to plugins - they both extend and expand the functionality of WordPress. Snippets are more light-weight, just a few lines of code, and do not put as much load on your server. Here you can add a new snippet, or edit an existing one.
be_BY: Сніпеты падобныя на ўбудовы - і тыя і іншыя пашыраюць функцыянальнасць WordPress. Сніпеты менш, яны складаюцца толькі з некалькіх радкоў кода і не моцна нагружаюць ваш сервер. Тут можна дадаць ці адрэдагаваць сніпет.

en: Snippets are similar to plugins - they both extend and expand the functionality of WordPress. Snippets are more light-weight, just a few lines of code, and do not put as much load on your server. Here you can load snippets from a Code Snippets (.xml) import file into the database with your existing snippets.
be_BY: Сніпеты падобныя на ўбудовы - і тыя і іншыя пашыраюць функцыянальнасць WordPress. Сніпеты менш, яны складаюцца толькі з некалькіх радкоў кода і не моцна нагружаюць ваш сервер. Тут вы можаце загрузіць вашыя сніпеты з файла экспарту плагіна (.xml), каб дадаць іх на ваш сайт.

en: Snippets are similar to plugins - they both extend and expand the functionality of WordPress. Snippets are more light-weight, just a few lines of code, and do not put as much load on your server. Here you can manage your existing snippets and perform tasks on them such as activating, deactivating, deleting and exporting.
be_BY: Сніпеты падобныя на убудовы - яны дапаўняюць і пашыраюць функцыянальнасць WordPress. Сніпеты больш лёгкія, усяго некалькі радкоў кода не так моцна загружаюць ваш сервер. Тут вы можаце кіраваць сваімі сніпетами і выконваць для іх задачы, такія як актывацыя, дэактывацыя, выдаленне і экспарт.

en: Snippets per page
be_BY: Сніппеты на старонцы

en: Snippets will be added to the database along with your existing snippets. Regardless of whether the snippets were active on the previous site, imported snippets are always inactive until activated using the <a href="%s">All Snippets</a> page.</p>
be_BY: Сніпеты будуць дададзеныя ў вашу базу да ўжо наяўных. Незалежна ад таго, ці былі яны актыўныя на папярэднім сайце, імпартаваныя сніпеты заўсёды неактыўныя, пакуль іх не актываваць на старонцы <a href="%s"> Усе сніпеты </a>. </ P>

en: Successfully imported <strong>%d</strong> snippet. <a href="%s">Have fun!</a> | Successfully imported <strong>%d</strong> snippets. <a href="%s">Have fun!</a>
be_BY[0]: Паспяхова імпартаваны <strong>% d </ strong> сніпет. <a href="%s"> Поспехаў! </a>
be_BY[1]: Паспяхова імпартаваны <strong>% d </ strong> сніпеты. <a href="%s"> Поспехаў! </a>
be_BY[2]: Паспяхова імпартаваны <strong>% d </ strong> сніпетаў. <a href="%s"> Поспехаў! </a>

en: Support
be_BY: Падтрымка

en: Support Forums
be_BY: Форумы падтрымкі

en: Support this plugin's development
be_BY: Падтрымайце развіццё ўбудовы

en: Tab Size
be_BY: Памер табулятара

en: Tags
be_BY: Пазнакі

en: Take the survey now
be_BY: Пакінуць водгук

en: The code snippet you are trying to save produced a fatal error on line %d:
be_BY: Снііпет кода, які вы спрабавалі захаваць выклікаў фатальную памылку ў радку% d:

en: The previous version of the snippet is unchanged, and the rest of this site should be functioning normally as before.
be_BY: Папярэдняя версія гэтага сніпета не змянілася, і астатняя частка гэтага сайта павінна функцыянаваць нармальна, як і раней.

en: The snippet has been deactivated due to an error in the code.
be_BY: Сніпет дэактываваны з-за памылкі ў кодзе.

en: The snippet has been deactivated due to an error on line %d:
be_BY: Сніпет дэактываваны з-за памылкі ў радку% d:

en: The width of a tab character.
be_BY: Шырыня сімвала табуляцыі

en: Theme
be_BY: Тэма

en: This is a code snippets export file generated by the Code Snippets WordPress plugin.
be_BY: Гэта файл экспарту сніппетоў кода, створаны ўбудовай Code Snippets для WordPress.

en: To import these snippets a WordPress site follow these steps:
be_BY: Для імпарту сніпетов на сайт WordPress выканайце гэтыя дзеянні:

en: Uninstall
be_BY: Выдаленне

en: Untitled #%d
be_BY: Без назвы #%d

en: Upload file and import
be_BY: Загрузіць файл і імпартаваць

en: Use Full Editor
be_BY: Выкарыстоўваць пашыраны рэдактар

en: Use hard tabs (not spaces) for indentation.
be_BY: Ужываць жорсткія табулятары (не прабелы) для зруху

en: Visit the WordPress.org plugin page
be_BY: Наведаць старонку ўбудовы на WordPress.org

en: Visit the support forums
be_BY: Наведаць форумы падтрымкі

en: When you delete Code Snippets through the Plugins menu in WordPress it will clear up the <code>%1$s</code> table and a few other bits of data stored in the database. If you want to keep this data (ie: you are only temporally uninstalling Code Snippets) then remove the <code>%2$s</code> folder using FTP.
be_BY: Пры выдаленні плагіна праз меню "Даданыя модулі" кансолі табліца  <code>%1$s</code>у базе дадзеных і сякія-такія яшчэ сляды ў базе дадзеных будуць выдаленыя. Калі вы хочаце захаваць налады (сніпеты) плагіна, то выдаляйце убудова (  <code>%2$s</code>) праз FTP, а не праз кансоль.

en: Whether the editor should scroll or wrap for long lines.
be_BY: Пракручваць або пераносіць доўгія радкі ў рэдактары

en: Whoops, it looks like no snippets could be found.
be_BY: Ой, падобна, ніякіх сніппетаў не знойдзена.

en: Wrap Lines
be_BY: Пераносіць радкі

en: You are about to permanently delete the selected item.
be_BY: Вы збіраецеся назаўжды выдаліць абраны элемент.

en: You are about to permanently delete this snippet.
be_BY: Вы збіраецеся назаўжды выдаліць гэты сніппет.

en: You are not authorized to access this page.
be_BY: У вас няма доступу да гэтай старонцы.

en: You can load your snippets from a code snippets (.xml) export file using this page.
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце загрузіць свае сніпеты з файла экспарту (.xml).

en: You can save your snippets to a Code Snippets (.xml) export file using the <a href="%s">Manage Snippets</a> page.
be_BY: Вы можаце захаваць свае сніпеты ў файл экспарту (.xml) на старонцы <a href="%s"> Упраўленне сніпетамі </a>.

en: You need to fill out the name and code fields for your snippet to be added. While the description field will add more information about how your snippet works, what is does and where you found it, it is completely optional.
be_BY: Для даданне сніпета трэба запоўніць палі назвы і кода. У поле апісання можна дадаць дадатковыя звесткі аб тым, як працуе сніпет, але гэта зусім неабавязкова.

en: You will need to go to the <a href="%s">All Snippets</a> page to activate the imported snippets.
be_BY: Для актывацыі імпартаваных сніппетоў неабходна перайсці на старонку <a href="%s"> Усе сніппеты </a>.

[ctx: menu label]
en: Add New
be_BY: Дадаць новы

[ctx: menu label]
en: All Snippets
be_BY: Усе сніпеты

[ctx: menu label]
en: Import
be_BY: Імпарт

[ctx: menu label]
en: Settings
be_BY: Налады

en: rows
be_BY: радкоў

[ctx: snippet]
en: Add New
be_BY: Дадаць новы

[ctx: top-level menu label]
en: Snippets
be_BY: Сніпеты
